jupro taim
 

Niezawodne rozwiązania dla każdego budynku

Instalacje w budynkach można nazwać ich żyłami życia. Powinny być one przede wszystkim trwałe. System instalacji RAUTITAN i jedyna w swoim rodzaju technika łączenia za pomocą tulei zaciskowej sprawdzają się już od dziesięcioleci w różnych obszarach zastosowania. W tym czasie system był stale udoskonalany i rozszerzany o nowe rozwiązania i materiały, dzięki czemu oferuje dziś m.in. szczególne właściwości higieniczne dla wody pitnej oraz trwałość podłączeń grzejników. Dla kanalizacji wewnętrznej firma REHAU proponuje system RAUPIANO PLUS, wyróżniający się właściwościami niskoszumowymi. Uzupełnieniem systemu są profesjonalne narzędzia montażowe i oprogramowanie ułatwiające pracę każdemu projektantowi czy instalatorowi.

Woda w szklankach

Czysta woda pitna dzięki systemowi RAUTITAN
Postaw na system instalacyjny, który spełnia wzrastające wymagania higieniczne
 

Instalacja wody pitnej RAUTITAN - gwarancja higieny

Woda to życie, a czysta woda pitna to jedno z najcenniejszych dóbr. Osoby przywiązujące wagę do zdrowego trybu życia zwracają dzisiaj baczną uwagę na wodę pitną, która musi spełniać najwyższe standardy higieniczne.

Instalacja wody pitnej RAUTITAN to idealne rozwiązanie oparte na rurach i złączkach najwyższej jakości. Uniwersalne rury RAUTITAN o stabilnej formie lub elastyczne w połączeniu z doskonałą techniką łączenia za pomocą tulei zaciskowej z polimerów lub metali, a także przemyślany zestaw akcesoriów oferują właściwe rozwiązanie dla każdego budynku. Od lat na całym świecie higiena, niezawodność i łatwy montaż przekonują do systemu instalacji wody pitnej RAUTITAN.

 

System instalacji grzewczych RAUTITAN

 

Wszechstronne rozwiązania dla każdego rodzaju instalacji

System RAUTITAN zapewnia przyjemne ciepło we wszystkich pomieszczeniach – z wytrzymałymi elementami, które przekonują ładnym wyglądem w widocznych miejscach instalacji. RAUTITAN ma rozwiązanie dla każdej sytuacji montażowej – obojętnie czy grzejniki są podłączone ze ściany, z podłogi czy z listwy przypodłogowej.

Woda 2Woda 3Woda 4Woda 5

http://www.rehau.com/PL_pl/budownictwo/instalacje_sanitarne/podlaczenie_grzejnikow/

 

System centralnego odkurzania to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych odkurzaczy przenośnych. Można go stosować dla domów i apartamentów, zarówno tych nowobudowanych jak i już istniejących. System centralnego odkurzania składa się z:

  • agregatu ssącego potocznie nazywanego odkurzaczem centralnym, który zwykle montowany jest na stałe w garażu, piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym. Odkurzacz centralny jest wyposażony w przejrzysty zbiornik na zassane w czasie odkurzania zanieczyszczenia.
  • instalacji rurowej wykonanej z 2-calowych rur PCV. Jej zadaniem jest transport zanieczyszczeń z punktów ssących do jednostki centralnej. Instalacja rurowa prowadzona jest w ścianach, posadzkach lub przestrzeniach technicznych.
  • punktów ssących, które mogą być: gniazdem ssącym do podłączania elastycznego węża, szufelką automatyczną, gniazdem Hide-A-Hose, zasobnikiem z wężem ssącym VROOM lub gniazdem SPOT. Bardzo ważne jest aby podczas projektowania systemu strategicznie rozmieścić punkty ssące tak, aby powierzchnia sprzątania pokrywała całą powierzchnię domu lub apartamentu.
 

Decyzję o wyborze systemu centralnego odkurzania najlepiej jest podjąć już na etapie budowy, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie aby w trakcie remontu doposażyć w taką instalację już istniejący dom lub apartament. Niewątpliwie instalacja centralnego odkurzania posiada szereg zalet dających przewagę nad tradycyjnymi rozwiązaniami. Poniższa tabela przedstawia porównanie rozwiązań oferowanych przez VACUFLO® do tradycyjnych odkurzaczy przenośnych w aspektach związanych ze zdrowiem i samopoczuciem ich użytkowników, efektywnością i wygodą w sprzątaniu, a także prestiżem.

 
Systemy Centralnego Odkurzania VACUFLO® Tradycyjne rozwiązania odkurzaczy przenośnych
Eliminują z pomieszczenia 100% zassanego brudu, kurzu i alergenów. Zassane, oczyszczone powietrze jest wydalane na zewnątrz budynku. Rozsiewają kurz i alergeny w powietrzu którym oddychamy. Zassane powietrze po filtracji jest wydmuchiwane z powrotem do odkurzanych pomieszczeń wywołując cyrkulację, która podrywa drobiny kurzu i alergenów z mebli, ścian itp..
Dzięki Technologii Filtracji Cyklonicznej CFT™, niezawodnym i bardzo wydajnym silnikom Ametek oraz specjalnej konstrukcji turbiny moc ssąca nawet do 5 razy większa od tradycyjnych rozwiązań. Miniaturyzacja w celu osiągnięcia kompaktowego wykonania ma wpływ na wydajność oraz żywotność silnika wraz z turbiną ssącą. W rozwiązaniach tych silnik jest najczęściej chłodzony zasysanym przez turbinę powietrzem.
Dzięki Technologii Filtracji Cyklonicznej CFT™ moc ssąca urządzenia nie maleje w trakcie użytkowania. Jest ona stała i nie zależy od poziomu zgromadzonych zanieczyszczeń. Ponadto jednostki centralne True Cyclonic® to konstrukcja która nie wymaga dodatkowych prac związanych z czyszczeniem i wymianą worków lub filtrów na zanieczyszczenia gdyż ich nie posiada. W czasie odkurzania moc ssąca maleje wraz z zapełnianiem się papierowego worka, który pełni rolę filtra. Wydajność ssąca urządzenia może wówczas zmniejszyć się nawet o połowę co ma bezsprzeczny wpływ na efektywność w sprzątaniu. Nierzadko zdarza się, że zabraknie zapasowych worków na śmieci.
Umiejscowienie agregatu ssącego z dala od pomieszczeń, w których przebywamy redukuje hałas praktycznie do zera. Ponadto odpowiednia konstrukcja urządzenia oraz tłumik umożliwiają wytłumienie hałasu. Głośność samego agregatu ssącego na poziomie nawet 60 dB. Zwarta kompaktowa budowa bez możliwości wytłumienia sprawia, że poziom generowanego hałasu w pomieszczeniach, w których przebywamy może osiągać nawet do 74dB.
Ultralekki wąż ssący, najczęściej o długości 9 metrów podłączony do wybranego gniazda ssącego daje niespotykaną wygodę przemieszczania się i elastyczność w sprzątaniu. Swoboda ruchów jest ograniczona ciężkim i nieporęcznym odkurzaczem, ciągnionym w trakcie sprzątania na końcu 1,5 - 2 metrowego węża ssącego.
Instalacja centralnego odkurzacza to inwestycja na 15-20, a nawet więcej lat, która na pewno podnosi prestiż, wartość i walory użytkowe naszego domu lub apartamentu. Szybko zużywają się. Trwałość ograniczona maksymalnie do 4-5 lat.

Wszechstronność akcesoriów dodatkowych takich jak: szufelki automatyczne VacPan i leovac, zasobnik z wężem ssącym VROOM, system zarządzania wężem ssącym Hide-A-Hose, separator popiołu i wielu innych sprawia, że System Centralnego Odkurzania zyskuje funkcjonalność , której nie sposób porównać z żadnym tradycyjnym rozwiązaniem, a użytkownicy szybko doceniają trafność swoich decyzji.