jupro taim
 

Porady

Jak wykonać idealną instalację wodną?

Przy przemyślanym projektowaniu trwałej, niezawodnej i ekonomicznej instalacji wody pitnej obowiązuje kilka podstawowych reguł.

Wybór właściwych średnic

Spłuczki z przyciskiem "stop" i inne oszczędne rozwiązania przyczyniły się w ostatnich latach do znacznego zmniejszenia zużycia wody. Często wystarczy tylko zastosowanie rury o mniejszej średnicy. Ten jeden krok niesie za sobą wiele korzyści: niewielka ilość wody w instalacji poprawia higienę, a jednocześnie zwiększa komfort użytkowania systemu poprzez szybsze rozprowadzanie wody w instalacji. Dzięki temu czas do chwili kiedy woda o pożądanej temperaturze dotrze do prysznica lub kranu jest znacznie krótszy. System RAUTITAN oferuje rury i złączki we wszystkich powszechnie stosowanych średnicach, co pozwala na dopasowany do indywidualnych potrzeb dobór średnic w instalacji wodnej.


 

Postaw na nowoczesny typ instalacji

Fragmenty instalacji używane sporadycznie lub wcale mogą stać się źródłem bakterii, które będą stale zanieczyszczały cały system. Podczas projektowania instalacji należy unikać oddzielnych rurociągów do toalet dla gości lub zewnętrznych przyłączy w ogrodzie, jak również rezerw na ewentualną  rozbudowę. Ponadto pomieszczenia w nowym budownictwie powinny być tak zaprojektowane, żeby drogi przepływu były jak najkrótsze. Szczególnie efektywne są złączki przelotowe i obieg pierścieniowy, które dzięki systemowi RAUTITAN instalator może bez problemu  zamontować tak, aby wymusić cyrkulację również w  rzadko używanych elementach instalacji.

Pamiętaj, że woda powinna być w ciągłym ruchu!

Oszczędzaj dzięki izolacji

Jeżeli instalacja wodna nie jest dobrze zaizolowana, a instalacje wody ciepłej i zimnej przebiegają tuż obok siebie, woda może się ogrzewać lub schładzać nawet przy krótkotrwałym przestoju, co sprzyja rozwojowi bakterii. Prawidłowa izolacja redukuje w znacznym stopniu zużycie energii do ogrzewania ciepłej wody. REHAU oferuje fabrycznie izolowane rury RAUTITAN, których zastosowanie wpływa na zmniejszenie kosztów i zapewnia higienę instalacji wodnej .